Retki Elämä lapselle -konserttiin

Matka Elämä Lapselle -konserttiin 10.9.2025.
Kustavin, Taivassalon ja Vehmaan kunnat järjestävät yhteisreissun Turun Logomoon 10.9. Elämä Lapselle konserttiin. Lavalle nousee mm. Kuumaa, Mirella, Elastinen, Robin Packalen sekä Ellinoora ja Ani.
Lähtöajat:
18.00 Kustavi, Kivimaan koulu
18.15 Taivassalo Neste
18.25 Vilumarket
Paluukyyti lähtee noin 22.15 Logomosta. HUOM. Konsertti on keskiviikkoiltana. Tapahtumaan osallistuminen ei ole syy olla poissa koulusta torstaina.
Konsertti alkaa klo 20 ja kestää noin 2 tuntia. Konsertti striimataan livenä televisiolähetyksenä.
Reissun hinta: 44 € sisältäen lipun tapahtumaan sekä kuljetuksen. Retkelle voi ilman huoltajaa lähteä 5.lk ja vanhempi nuori (päivitetty 29.8.2025 klo 13:55)
HUOM!IKyseessä on poikkeus normaaliin retkikäytänteeseen (norm. 7.lk-->). Tämä siksi, että konserttimatka on ajaltaan lyhyempi, ja luonteeltaan sellainen, että nuoremmatkin voivat lähteä mukaan ilman huoltajaa. Tilaamme liput etukäteen ja menemme alueelle ryhmänä. Jokaisen on itsenäisesti huolehdittava, että tapahtuman päätyttyä löytää takaisin bussille.
Ilmoittautumiset 3.9. mennessä. Kaikki ilmoittautumiset kotikunnasta riippumatta Taivassalon verkkokaupan kautta.
Lisätiedot:
hyvinvointi- ja nuorisopalveluvastaava Noora Mantere p. 050 387 3354 / noora.mantere@taivassalo.fi